Nem is akkora probléma a hajhullás?

Nincs is nap, amikor ne veszítenénk valamennyi hajat. A növekedési fázis követeztében naponta 70-100 hajszálat veszítünk el. Ez teljesen normális és jóformán fel sem tűnik, hiszen a hajszálak helyébe mindig újabbak nőnek. De mi a helyzet, ha a hajhullás felerősödik?
Nem is akkora probléma a hajhullás?

A hajhullás hátterében általában az úgynevezett androgén alopécia áll. Ilyenkor valószínű, hogy már az édesanyánk vagy a nagymamánk is hasonló mértékű hajvesztéssel küzdött.

Az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez azért történik, mert a hajhagymák fokozott érzékenységgel reagálnak a férfi nemi hormon jelenlétére a szervezetben, ez pedig nők esetében is előfordulhat. Ez a túlérzékenység lerövidíti a haj növekedési fázisát, aminek következtében korábban kihullik.

Erre gyógyír lehet a Minoxidil nevű szer kitartó, minden napos használata, ami serkenti a fejtető vérellátottságát, ezzel pedig a hajnövekedést is.

Ám mielőtt ilyen megoldáshoz folyamodnánk, érdemes kivizsgáltatni magunkat, mert a pajzsmirigy működési problémája is állhat a jelenség hátterében, de a vas, a cink, a biotin vagy a D vitamin hiánya is okozhat hasonló tüneteket.

Kapcsolódó cikkek

Gyógyulj ki a 2-es típusú diabéteszből alacsony szénhidráttartalmú diétával

Győzd le a diabéteszt alacsony szénhidráttartalmú étrend segítségével

A betegségeknél fontos, hogy a prevencióra helyezzük a hangsúlyt, azaz tegyünk lépéseket, hogy esélyt se adjunk a betegségeknek.

Ketogén diétával a rák ellen - Alacsony szénhidráttartalmú, közepes fehérjetartalmú és magas zsírtartalmú rákellenes étrend

Ketogén diétával a rák ellen

A ketogén diéta segíthet a rákos betegségek megelőzésében, mivel alacsony a szénhidrát - tartalmuk, közepes a fehérje -tartalmuk és magas zsír-tartalommal bírnak.

Fejfájás típusai és kezelésük

Fejfájások típusai és kezelésük

Nem csak egyféle fejfájás típus létezik. A cikkből kiderül, hogy milyen fejfájás típusok léteznek.