Hogyan kerüljük el a másnaposságot?

Az alkohol bomlásterméke - az acetaldehid – felelős a másnaposságért. Ez akkor keletkezik, amikor az alkohol a májban lebomlik.
Hogyan kerüljük el a másnaposságot?

A másnaposságot elkerülhetjük óvatos alkoholfogyasztással.

Trükkök másnaposság ellen:

Fogyasszunk tartalmas, zsíros ételeket. Védi a gyomornyálkahártyát, az alkohol lassabban jut be a vérkeringésbe, így a májnak több ideje van feldolgozni. A mogyorófélék, fekete olivabogyó, sajtok, chips-félék mind alkalmasak erre.

Válasszuk meg, mit iszunk! A whiskey-, rum- vagy olcsóbb boralapú alkoholos italoktól gyakran fájhat a fejünk. A cukros koktélok és cukrozott italok az acetaldehidek bomlását lassítják, illetve az alkohol is gyorsabban bejut a vérbe.

Az alkohol kiszárítja a testet, ezért segít, ha nátriumban, kálciumban és magnéziumban gazdag szénsavmentes ásványvizet is iszunk.

A fejfájáscsillapítót mellőzzük! A gyomor és a máj anélkül is túlterhelt az alkohol miatt, így csak további megterhelésnek tennénk ki.

Mit tegyünk, ha mégis másnaposak vagyunk?

A „másnap” reggelén együnk egy kiadós reggelit, amely főleg sós és savanyú ételekből áll. Ez az elektrolit-háztartásunkat helyre fogja állítani. Egy séta és a friss levegőn végzett légzőgyakorlatok jót tesznek a szervezetben lévő savak lebontásának.

Igyunk felelősséggel. A felelős alkoholfogyasztás támogatója: az Idrinks webáruház.

Kapcsolódó cikkek

100 éves a gerincferdülés gyógyítására hivatott Schroth módszer

100 éves a gerincferdülés gyógyítására hivatott Schroth módszer

Katharina Schroth, a róla elnevezett módszer alapítója, súlyos gerincferdüléssel született.

Dr.Google

„Dr. Google teljesen összezavarja a szülőket”

A Google korában sok szülő saját maga diagnosztizálja a gyermekét. De nem csak ők, az emberek többsége már tudja mi a baja, mire az orvoshoz eljut. Legalábbis, úgy hiszik, hogy tudják. A cikkben most ezt a témát boncolgatjuk.