A férfi, aki evéssel keres havi 400 milliót

Az ASMR-Mukbangerek milliókat keresnek zajos videóikkal. De vajon mit takar a különös rövidítés?
Érthetetlen: a videós, aki havi 400 milliót keres evéssel

A rágógumigyártó Chewsy tette közzé azoknak a Youtubereknek a listáját, akik evéssel keresnek rengeteg pénzt az úgynevezett Mukbangek során. A trend 2009-ben Dél-Koreából indult. Innen származik az elnevezés is, ami nem mást takar, mint azokat a videókat, ahol a hoszt különböző ételeket fogyasztva kommunikál a közönségével.

A Mukbang lényege nem más, mint az evés közben kiadott zaj, így a csámcsogás, rágás hangjai. A trend épp ezért az ASMR közösségben is otthonra talált.

Ezt a mozaikszót leginkább “önkéntelen idegi-érzéki válaszként” magyaríthatjuk. Nem másra utal, mint amikor bizonyos embertársaink libabőrt, bizsergést, netán egyenesen eufóriát élnek át különböző ingerek, így például a csámcsogás hallatán. Nem csoda, ha a Youtuberek nagyon közel helyezik a mikrofont a szájukhoz, hogy a zajok evés közben minél intenzívebben hallatszódjanak.

Zack Choi közel kétmillió követővel a Youtube egyik legismertebb “evője”. A dél-koreai gyökerekkel bíró, 33 amerikai férfi a Chewsy szerint havonta körülbelül 400 millió forintnak megfelelő összeget keres. Choi videóira jellemző, hogy - a többi hivatásos evővel ellentétben - ő mindig eltakarítja, ami a tányérján van, bármekkora legyen is az adag.

Naomi, a “Hunnibee ASMR” nevű csatorna tulajdonosa a második legnépszerűbb “csámcsogó" az Internetvilág c. tech lap szerint, aki havonta "csupán" 253 milliót keres a maga 2,7 millió feliratkozójával. Édességekre specializálódott, és hogy az evést szórakoztatóbbá tegye, olyan finomságokat készít, amik inkább tűnnek háztartási eszközöknek. "Evett" már például cipőt és sminkecsetet is.

Végül a Ssoyoung nevű Youtubernek, listánk harmadik helyezettjének a nyilvános evés havi 250 milliót hoz a konyhára. Sok Mukbangerhez hasonlóan őt is gyakran kritizálják, amiért még élő állatokat, például tintahalat vagy angolnát is elfogyaszt.

Kapcsolódó cikkek

Három dolog, amit rosszul tudsz az edzésről

Három sportmítosz, ami nem feltétlenül állja ki az igazságpróbát

Mint ahogyan mindennel kapcsolatban, a sporttal kapcsolatban is léteznek különféle mítoszok. A cikkben ezeket a mítoszokat mutatjuk be.

Fluorid - ördögi összetevő vagy szuvasodásgátló? - 2. rész

Fluorid - ördögi összetevő vagy szuvasodásgátló? - 2. rész

A cikk első részét folytatjuk, amelyből kiderül, hogy tényleg olyan veszélyes -e a fluorid.

A koleszterinről közérthetően és gyakorlatiasan

A koleszterinről közérthetően és gyakorlatiasan

A „koleszterin” kifejezés a köztudatban mára olyan mumussá vált, amiről mindenki hallott, ám mégis kevesen tudunk érdemben eligazodni a ránk zúduló információáradatban.